OŠ "Jozef Atila" | Bronzana medalja za našu Vanju Ivković na republičkom takmičenju u bacanju kladiva
post-template-default,single,single-post,postid-91865,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Ponosno objavljujemo da je naša učenica  Vanja Ivković na  nedavno održanom republičkom otvorenom prvenstvu u bacačkim sportovima, koje je održano u Sremskoj Mitrovici osvojila treće mesto, bronzanu medalju u bacanju kladiva.Srećni smo  što naša škola ima talente i u ovoj neobičnoj atletskoj disciplini. Inače,to je sport koji vrlo kompleksno razvija  psihomotoričke osobine (snagu, okretnost i brzinu) i zato izrazito pojačava osećaj ravnoteže.U ženskoj konkurenciji bacanje kladiva se počelo razvijati mnogo kasnije, pa je na Olimpijske igre uvedeno tek u Sidneju 2000. godine.

Drago nam je da je naša  Vanja  prepoznala lepotu i značaj ove sportske discipline i što se njime bavi tako uspešno.

Čestitamo na izuzetnom uspehu i puno sreće na narednim takmičenjima!