Novoj godini, od prirode s ljubavlju/Karácsonyi meglepetések a természettől - József Attila Általános Iskola
post-template-default,single,single-post,postid-118165,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Novoj godini, od prirode s ljubavlju/Karácsonyi meglepetések a természettől

U okviru preduzetničkog projekta naše škole, uoči Božićno-novogodišnjih praznika u boravku na mađarskom jeziku, organizovali smo radionicu za izradu ukrasa zajedno sa roditeljima. Cilj nam je bio da od što više prirodnih materijala napravimo ikebane i ukrase za jelku. Danima smo sakupljali materijal: šišarke, grančice, drvene kolutove, grančice jelke, štapiće cimeta, zvezdasti anis, sušene kolutove pomorandži, limuna i jabuka, orahe i lešnike u ljusci, vunu, kudeljni kanap, štapiće od sladoleda, stare ukrase za reciklažu, salvete, razne trake i perlice. Koristeći više tehnika (kao npr. dekupaž, slikanje na drvenu površinu, lepljenje na drvo itd.) nastali su čarobni ukrasi i prelepe ikebane. Takođe, jedna mama je ispekla medenjake, a deca su ih veoma spretno ukrasila. Svi smo uživali na ovoj zajedničkoj radionici, gde smo ponešto i naučili jedni od drugih. Naše divne proizvode izložili smo na tradicionalnom Božićno-novogodišnjem vašaru. Ikebane i ukrasi su se prodali u kratkom roku.

Saradnja sa roditeljima je zaista bila na visokom nivou, kako u pripremnom delu projekta, tako i na radionici i vašaru. Ovom prilikom želimo da im se još jednom zahvalimo na izdvojenom vremenu, trudu i materijalnoj podršci.

Egy vállalkozói projektum keretein belül, a karácsonyi vásárt megelőzően közös műhelymunkát szerveztünk a napköziben a diákok és a szülők számára. A többnyire természetes alapanyagokból rengeteg kreatív, szemet gyönyörködtető, ízléses munka született ezen az összejövetelen, amely nagyon jó hangulatban telt el. A díszeket a következő alapanyagokból készítettük: fakorongok, toboz, fenyőágak, faágacskák, csillagánizs, fahéjrudak, szárított narancs- és citromkarikák, szárított almakarikák, dió, mogyoró, kenderzsinór, zsákanyag, gyapjúfonál, fagyibotocskák, spatulák, szalvéták, újrahasznosított karácsonyi díszek és szalagok. Különböző technikákat alkalmazva fenyődíszek, ikebanák születtek, valamint mézeskalács díszítésre is sor került. Mindannyiunk számára örömet és feltöltődést nyújtott ez a közös műhelymunka, ahol egymástól tanultunk és barátkoztunk. A projektum során elkészült díszek az iskolánkban hagyományosan megszervezett karácsonyi vásáron kerültek kiállításra, melyen nagy sikert arattunk.

Hálásan köszönjük a szülőknek mind az előkészületben, mind pedig a lebonyolításban való együttműködést. Továbbá, köszönjük az anyagi támogatást és azt, hogy lelkes segítségüknek köszönhetően diákjaink idén is részt vehettek a karácsonyi vásáron.

Szabó Teréz és Raffai Anikó Napközis tanítónők