OŠ "Jozef Atila" | Obaveštenje u okviru Projekta Besplatni udžbenici za školsku 2016/2017.godinu
singular,single,single-post,postid-12497,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Obaveštenje u okviru Projekta Besplatni udžbenici za školsku 2016/2017.godinu

Poštovani,

Povodom obraćanja roditelja učenika koji su ostvarili pravo na besplatne udžbenike da nisu upoznati sa tim za koje predmete dobijaju udžbeničke komplete, dajemo pojašnjenje:

U školskoj 2016/2017. godini u okviru Projekta Besplatni udžbenici za školsku 2016/2017 godinu, a na osnovu Odluke Vlade Republike Srbije(„Službeni glasnik RS”, broj 63/16) učenici iz socijalno/materijalno ugroženih porodica dobijaju sledeće udžbenike:

– u prvom ciklusu osnovnog obrazovanja i vaspitanja, za predmete matematika, srpski/maternji jezik, svet oko nas, priroda i društvo i strani jezik kao obavezni predmet;
– u drugom ciklusu osnovnog obrazovanja i vaspitanja, za predmete matematika, srpski/maternji jezik, prvi strani jezik, geografija. istorija, hemija, fizika i biologija.
Udžbenički kompleti za ostale predmete školama neće biti isporučivani, kao ni prethodnih godina, jer nisu bili predmet nabavke, iako su pojedine škole i ove udžbeničke komplete označavali kao porudžbinu.
S poštovanjem,
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja

dr Slavica Jašić, Rukovodilac Grupe za poslove osnovnog obrazovanja i vaspitanja
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja RS