OŠ "Jozef Atila" | Maškarada :-)
singular,single,single-post,postid-415,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Maškarada :-)

MAŠKARADA 2014

Manifestacija ’’ Maškarada’’ održana  je 28.02.2014.godine  u Novom Sadu.

Muzej Vojvodine već  19 godina tradicionalno u poslednjoj nedelji pred početak uskršnjeg posta organizuje maškaradu povodom “belih poklada”.

Maškare su bile  otvorene za sve, odnosno da na njima nastupaju maskirani učesnici svih uzrasta od mališana iz dečjih vrtića do penzionera, učestvovala  su deca iz predškolskih ustanova, učenici osnovnih i srednjih škola, članovi kulturno-umetničkih društava i drugih udruženja građana.

Učesnici su defilovali  centralnim ulicama grada, gde  su ih sugrađani pozdravljali,  oduševljeni njihovim maskama i fotografisali.

Učešće u ’’Maškaradi’’ uzela je i naša škola. Učenike su pripremale nastavnice likovne i muzičke kulture Jolanda Mikloš i Edit Selko.

Učestvovali su učenici od petog do osmog razreda.

Maske su im bile originalne,  zanimljive i dobili su pehar za jednu od najboljih maski – grupa  na Maškaradi.

Učenici Igor Petrović i Aleksandar Koghil su se predstavili i u muzičkom delu.

Čestitamo im na uspehu.

Medijska sekcija