OŠ "Jozef Atila" | Novčana pomoć za kupovinu udžbenika
singular,single,single-post,postid-622,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Novčana pomoć za kupovinu udžbenika

Obaveštavamo Vas da je Gradsko veće Grada Novog Sada donelo rešenje o dodeli novčane pomoći socijalno ugroženim porodicama za kupovinu udžbenika za decu od prvog do osmog razreda osnovne škole.

Kategorije učenika:

a) iz porodice koja osvaruje pravo na novčanu socijalnu pomoć po Zakonu o socijalnoj zaštiti,

b)  iz porodice sa troje i više dece, koja ostvaruje pravo na dečiji dodatak po Zakonu o finansijskoj podršci porodici sa decom, i

c) sa smetnjama u razvoju.

Iznos pomoći: 7000din (od prvog do četvrtog razreda), 12000din (od petog do osmog razreda). Iznos se umanjuje za odobreni iznos sredstava za besplatne udžbenike od strane Ministarstva prosvete.

Zahtev podnosi roditelj Centru za socijalni rad Grada Novog Sada. Uz zahtev treba predati:

1. Potvrdu od škole (uzeti od Tibora),

2.         a) Rešenje o ostvarenom pravu na novčanu socijalnu pomoć,

b) Rešenje o ostvarenom pravu za dečiji dodatak

c) Mišljenje Interresorne komisije (potvrda izabranog lekara).

Uprava škole OŠ „Jožef Atila“