OŠ "Jozef Atila" | Ekskluzivni intervju sa ženskom rukometnom reprezentacijom Nemačkom
singular,single,single-post,postid-382,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Ekskluzivni intervju sa ženskom rukometnom reprezentacijom Nemačkom

EKSKLUZIVNI INTERVJU SA ČLANICAMA RUKOMETNE REPREZENTACIJE NEMAČKE

Članovi medijske sekcije OŠ” Jožef Atila” su u sredu 11.12.2013.godine u sklopu održavanja Svetskog prvenstva u rukometu za žene intervjuisali rukometnu reprezentaciju  Nemačke. Razgovor su vodili sa  Klarom Woltering i   Anjom Althaus. Saznali su dosta o njima i o celoj reprezentaciji.
U sklopu intervjua učenice su im prezentovale  pano Nemačke i pokazale kratku prezentaciju o njima.
Ovako je tekao intervju sa njima.

Kako vam se svidja ovde u Srbiji?
– ALTHAUS:,,Tek smo drugi put ovde, jako je lepo ,uzbudjeni smo i srećni što smo ovde.’’
Da li znate da kažete bilo šta na srpskom?
-ALTHAUS:,,Mogu da kažem samo dobro i u redu ,to je sve što znam ali Klara je mnogo bolja u tome.‘‘
Koliko je velik vaš motiv za pobedu?
-ALTHAUS:,,Velik , mnogo velik, igrale smo i prošle godine dobro ali smo ove godine mnogo bolje, došle smo ovde sa motivom da pobedimo‘‘.
Sa koliko godina ste počele da trenirate rukomet?
-ALTHAUS:,,Počela sam kada sam imala 5 godina ,pošto dolazim iz porodice koja igra rukomet  mama mi je igrala rukomet i isto je bila pivot , rukomet mi ide .Takodje sam igrala rukomet i sa svojom ujnom.‘‘
Da li je Nemačka zahvalna država za uspešno bavljenje ovim sportom?
-WOLTERING:,,Jeste, Nemačka je velika država, imamo velike gradove i reprezentativke u nacionalnom timu koje dolaze iz raznih pokrajina u zemlji, sa severa i juga pa mnoge pričaju različitim akcentom i ponekad može da bude vrlo smešno kada pričamo o nečemu i neko kaže “Hej, ne znam tu reč ili ne razumem”. Mislim da i vi imate malo toga ovde u Srbiji, ljudi iz Vojvodine pričaju malo drugačije od ljudi iz Beograda. Isto je i u Nemačkoj“.
Da li ste ikada bile na Oktoberfestu?
-ALTHAUS:,,Bila sam  prvi put ove godine, bilo je neverovatno, koliko ljudi iz različitih zemalja poseti Oktoberfest. Stvarno je velik“.
-WOLTERING: ,,Bila sam više puta,to je velika žurka. Mnogo je ljudi tamo koji slave,i mislim da to treba svako da vidi“.
Šta radite u slobodno vreme?
-ALTHAUS:,,Kada sam igrala u Danskoj nisam imala posao, ali sam zato mnogo učila”.
Da li je vaš trener Rainer Osman jako zahtevan?
-WOLTERING:,,Da naravno, malo filozofira, uvek nam daje vežbe koje treba da radimo kod kuće. Uvek komuniciramo  e-mail-om.“
Da li ste probali neko naše tradicionalno jelo?
-WOLTERING:,,Da, naravno pošto ja sad igram u ŽRK Budućnost u Crnoj Gori.‘‘
Koji festival više volite Oktobarfest ili Filmski festival u Berlinu?
-WOLTERING:,,To su dve razlicite stvari, ali mislim da ljudi više posećuju Berlin.‘‘
-ALTHAUS:,,Ovo je jako teško pitanje, ali ipak mi se više sviđa Oktobarfest“.
Koja muzika vas opušta?
-ALTHAUS:,,Mi leti idemo na plaže pa se opuštamo uz muziku Šilera“.
-WOLTERING:,,Vi u Srbiji više slušate srpsku muziku, a mi u Nemačkoj više slušamo englesku muziku“.
Koliko trenirate nedeljno?
-WOLTERING:,,Jedanaest puta nedeljno, minimum dva sata, ali sada za ovo takmičenje trenirali smo mnogo više“.
Koja je vaša omiljena knjiga?
WOLTERING:,,Zavisi od raspoloženja, ali najviše čitam autobiografije nekih sportista“.
Gde živite?
-WOLTERING:,,Živim u Crnoj Gori, u Podgorici, a u Nemačkoj blizu Dortmunda“.
Da li znate šta znači vaše prezime u prevodu na srpski?
-ALTHAUS:,,Ne stvarno ne znam šta znači“.
To znači stara kuća, kada želiš nekome da pokažeš koliko ga voliš kažeš mu ,,Gde si kućo stara!
-ALTHAUS:,,Ahahaha! I kada sam bila u Kini, napravili su šalu na račun mog prezimena“.
 Da li ste zadovoljne našom prezentacijom?
-ALTHAUS:‘‘Jako ste lepo uradile, zadovoljne smo i čak presrećne‘‘.
 Hvala, što ste odvojili Vaše vreme za nas. Bila nam je čast i zadovoljstvo razgovarati sa Vama.
– WOLTERING:‘‘ Bilo nam je drago sa vama razgovarati‘‘.
 Da li biste posetili našu školu?
– WOLTERING: „Da, naravno ako budemo imali slobodnog vremena“.

Medijska sekcija OŠ „Jožef Atila“ Novi Sad