Promocija rukometa - József Attila Általános Iskola
post-template-default,single,single-post,postid-380,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Promocija rukometa

U toku prošle nedelje poslat je poziv školama od Rukometnog Saveza Srbije za organizovanje promocije Svetskog rukometnog prvenstva u rukometu za žene koje se održava od 06. do 22. decembra u Srbiji.  Samim tim je i naša škola uzela učešće da se održi prezentacija rukometa. Dana 28.11.2013. godine od 13:30 do 14:30 sati je održan promotivni čas mini rukometa za učenike  drugog, trećeg i četvrtog razreda. Najveće oduševljenje je bilo kada se naša poznata rukokmetašica Tatjana Medved obratila učenicima i sa direktorom naše škole otvorila revijalni meč članova rukometnog kluba „Rastimo“ iz Novog Sada gde su pokazali osnove rukometa. Posle revijalne utakmice i šutiranja sedmeraca Tanja je podelila rukometne lopte našim učenicima.

Posle prezentovanja rukometa dobili smo intervju od Tatjane Medved.

– Poštovana Tanja čast nam je i zadovoljstvo što ste posetili našu školu i prezentovali održavanje svetskog prvenstva u rukometu za žena koje se održava u našoj zemlji. Hvala Vam što ste doneli prave rukometne lopte koje ćemo koristiti u nastavi fizičkog vaspitanja i naravno u rukometnoj sekciji.  Sada bismo imali nekoliko pitanja za Vas.

-Sa koliko godina ste počeli da igrate rukomet?

-„Sa osam godina, kroz školsku sekciju u osnovnoj školi“.

-Koliko dugo ste igrali rukomet?

-„28 godina sam aktivno igrala rukomet“.

-U kom klubu ste započeli sportsku karijeru?

-U „Železničaru“ u Novom Sadu.

-Da li Vam je u početku kada ste se upisali na rukomet bilo teško da savladate osnove tog sporta?

-„Nije, jer je rukomet jako jednostavan za naučiti, a kasnije tokom rada postižeš da budeš efikasniji i bolji u tom sportu“.

-Za koje ste sve klubove igrali?

-„Za „Železničar“ Novi Sad, „Voždovac“ Beograd, „EIBAR“ Valensija u Španiji”.

-Gde ste završili osnovnu i srednju školu?

-„Završila sam OŠ „Prva vojvođanska brigada“, a srednju školu „Svetozar Miletić“.

-Koji Vam je bio omiljeni predmet u školi, ako se sećate?

-„Geografija i biologija, a fizika ne“.

-Koje je Vaše omiljeno jelo?

-„Ima ih mnogo, možda bih mogla da izdvojim jedno, a to je sarma“.

-Da li imate svoju grupu fanova koji Vas prate na svim događajima?

-„Da naravno. Prijatelji me i dan danas podžavaju i javljaju se“.

– Koliko ste uključeni u organizaciju Svetskog prvenstva u rukometu za žene?

-„Sad, jako mnogo. Svojim prisustvom pomažem da se čuje za održavanje svetskog prvenstva u Srbiji“.

-Šta mislite ko je najveća konkurencija našim rukometašicama?

-„Crna Gora, Norveška i Rusija“.

-Ko je po Vama najbolji u ekipi naše reprezentacije?

-„Andrea Lekić zbog iskustva, ali ima tu još dobrih kao što su Sanja Damjanović i Svetlana Ognjenović koje su jako bitne za igru naše reprezentacije“.

-Medijska sekcija naše škole je dobila da prezentuje državu Nemačku na svetskom prvenstvu, da li nam možete reći nešto više o njoj?

-„Nemačka je jaka zemlja koja će osvojiti jednu od medalja, imaju dobru ekipu gde skoro sve igraju u nemačkoj ligi, koja je u zadnjih nekoliko godina jedna od najjačih u Evropi“.

-Puno Vam hvala što ste izdvojili vreme za nas.

-„Bilo mi je zadovoljstvo i vidimo se na prvenstvu“.

Posle ovakve prezentacije rukometa nadamo se da će u našoj školi biti više učenika koji će se baviti ovim sportom.

Medijska sekcija OŠ „Jožef Atila“ Novi Sad