OŠ "Jozef Atila" | Učenici Ve razreda u lavirintu znanja
singular,single,single-post,postid-45115,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Učenici Ve razreda u lavirintu znanja

Fotografija1436

Učenici Ve razreda u lavirintu znanja

U nedelju, 4. 3. 2018. učenici 5.e odeljenja  posetili su “Lavirint znanja” u gimnaziji “J.J. Zmaj” u pratnji svog odeljenskog starešine. Ovaj zanimljiv događaj su  organizovali  učenici gimnazije koji su bili i predavači, demonstratori, vodiči. Predstavili su nam mnoge zanimljive naučne oblasti, nešto čime se bave njihove brojne školske sekcije- na takav način da su učenici osnovci aktivno učestvovali svojim pitanjima, asistencijama i odgovorima za koje su osvajali bodove i na kraju i diplome. Pokazali smo i proširili znanje. Bilo je tu i biologije (npr: neurološka sekcija je imala odlično predavanje o uticaju psiho- aktivnih supstanci na rad mozga i tela), fizike (naučili smo neke zanimljivosti o prostoru, vremenu, kretanju planeta), astronomije( život zvezda, nebule, svemirske rupe i sl.), programiranje (pisanje kodova za igrice, informatičke skraćenice, dizajn, pravljenje i preuzimanje korisnih aplikacija koje su osmislili gimnazijalci lično…),hemije (zabavni eksperimenti sa kućnom hemijom, prepoznavanje znakova za obeležavanje opasnih materija, proučavanje kolekcije minerala), robotike (videli smo rad 3D štampača, vozili automobil-robot)… Puni utisaka, nismo ni primetili kako su proleteli sati u kojima smo se dobro upoznali i sa prelepom zgradom gimnazije, a u Svečanoj sali petaci su od gimnazijalaca dobili diplome i čestitke za aktivnost i radoznalost, kao i poziv da dođu ponovo na neko od druženja.
Fotografija1431 Fotografija1429 Fotografija1428 Fotografija1425 1 Fotografija1422  Fotografija1421-2 Fotografija1426 Fotografija1427

Dragana Stojičić