OŠ "Jozef Atila" | Poseta ogranku Gradske biblioteke „Danilo Kiš“ Novi Sad
singular,single,single-post,postid-383,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Poseta ogranku Gradske biblioteke „Danilo Kiš“ Novi Sad

U cilju razvijanja čitalačke kulture, razvijanja rodne ravnopravnosti i inkluzivnog obrazovanja, učenici 2.c razreda (njih 10) posetili su  biblioteku  ogranak „Danilo Kiš“ i učestvovali u radionici pod naslovom ,,Moćne priče za odvažne i radoznale,“. Prvo su iznosili svoja iskustva na temu različitosti i toleranciije, zatim im je bibliotekarka Sonja pročitala priču ,,Mala princeza“, koja je prilagoćena zadatoj temi.

Posle čitanja učenici su iznosili svoje utiske o pesmi i uz adekvatne ilustracije uočili različitosti među ljudima celog sveta a opet lepotu poštovanja različitosti. Na kraju je napravljen zajednički plakat: učenici su izrezali otisak svoje ruke na raznobojnim papirima, napisali svoja imena i zalepili na hamer.

PORUKA sve su „rukice različite a zajedno izgledaju moćno i odvažno sa porukom „nisam sam“.