OŠ "Jozef Atila" | PROMOCIJA MINI RUKOMETA RUKOMETNOG KLUBA „RASTIMO“
singular,single,single-post,postid-608,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

PROMOCIJA MINI RUKOMETA RUKOMETNOG KLUBA „RASTIMO“

U našoj školi je 21.04.2015. godine održana promocija mini rukometa Rukometnog kluba „Rastimo“.
Cilj MINI RUKOMETA je da se deca zabavljaju i kroz igru usvajaju određene tehničke elemente i pravila rukometne igre.
Mini rukomet omogućava rukometnu edukaciju deci uzrasta  od 6 do 11 godina i za devojčice i dečake.
 Učenici naše škole ”Jožef Atila” generacija 2002. godište i mlađi članovi Rukometnog kluba ”Rastimo” u toku 2014.godine postigli su sledeće rezultate:
1.    Na Međunarodnom turniru u rukometu i mini rukometu ”RASTIMO –TROFEJ GRADA NOVOG SADA” u konkurenciji ekipa iz Slovačke, Slovenije, Makedonije, Republike Srpske , Bosne i Hercegovine i Srbije osvojili su treće mesto u mini rukometu.
2.    Na Međunarodnom turniru  u Brčkom  osvojili su treće mesto u rukometu.
3.    Na Međunarodnom turniru ”MIKULAŠ KUP” u rukometu osvojili su četvrto  mesto.
4.    U Gradskoj ligi u mini rukometu u rukometu u konkurenciji rukometnih klubova ”Vojvodina” i ”Jugović” osvojili su prvo mesto.
Uspešni učenici naše škole u rukometu iz Rukometnog kluba ”Rastimo”  :
    LUKA ROGAN
    LUKA LEĐANAC
    ĐORĐE PANTOVIĆ
    ALEKSANDAR MESELDŽIJA
    DOMINIK SAPOŽNIČENKO .

Učenik 5. razreda Luka Rogan uručio je trofej direktoru škole koji je škola dobila za doprinos razvoju i afirmaciji MINI RUKOMETA. Potom se obratila Jelena Erić reprezentativka koja je na svetskom prvenstvu u rukometu osvojila srebrnu medalju, koliko je važno da se deca bave sportom i poželela im da postanu uspešni rukometaši.

Medijska sekcija