Međunarodni uspeh naših učenika u Dortmundu /Diákjaink nemzetközi sikere - József Attila Általános Iskola
post-template-default,single,single-post,postid-87715,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Međunarodni uspeh naših učenika u Dortmundu /Diákjaink nemzetközi sikere

Već više od dve decenije grad Novi Sad sa svojim pobratimom Dortmundom u Nemačkoj organizuje razmenu dece sportista.I ove godine su se naši  učenici Bezkorvajnij Aleksa 5b,Bezkorvajnij Teodora 8b i Vago Teodor 8b atletičari Atletskog Kluba,, Vojvodina”svojim rezultatima i ponašanjem izborili za mesto u ekipi koja je boravila u Dortmundu  u periodu od 14-19.februara 2019.godine.Svoje učešće na ovom međunarodnom atletskom mitingu u pojedinačnim  i u ekipnim disciplinama, u  konkurenciji atletičara  iz 6. država,Holandije,Poljske,Švedske,Mađarske,Nemačke i Srbije  krunisali su na najlepši mogući način .Bezkorvajnij Aleksa  je osvoji dve zlatne medalje, jednu u disciplini 60m i jednu u skoku u dalj a sa svojim drugarima u štafeti bronzanu medalju.Vago Teodor je u disciplini 60m osvojio srebrnu a Bezkorvajnij Teodora bronzanu medalju. Osim toga  kao članovi atletskog kluba svi su doprineli klubskom uspehu odnosno osvajanju 3.mesta u ekipnim nadmetanjima.

Čestitamo na izuzetnom uspehu i puno sreće  i na narednim takmičenjima.