OŠ "Jozef Atila" | „SAČUVAJMO PLANETU“- VEČE GEOGRAFIJE
singular,single,single-post,postid-619,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

„SAČUVAJMO PLANETU“- VEČE GEOGRAFIJE

Dana 8.05.2015. godine, po drugi put održano jeveče geografije .Ove godine  tu čast da bude domaćin dobila je naša škola. Učešće jeuzela i osnovna škola „Miloš Crnjanski“. Tema ove godine je bila „Sačuvajmo planetu“ sa ciljem da se prikaže uticaj čoveka na zagađenje ,ali i zaštitu životne okoline.

Kroz nekoliko prezentacija vezanih za zaštitu vode, vazduha, šuma, itd… gostujući i naši učenici prikazali su na koji način možemo najbolje sačuvati našu planetu te na taj način ostaviti zdravu okolinu generacijama koje dolaze.

Prezentacije su predstavili sledeći učenici:

– Miloš Bursać, David Vranić, Ilija Galin i Katarina Gajdobranski ,, Zaštita vode“, OŠ ,, Jožef Atila“, 8e

– Bojana Rosić, Jelena Cvijanović, Milana Radenković i Aleksandra Jokić ,, Reciklaža“, OŠ ,,Jožef Atila“ , 8g

– Aleksandar Džigurski ,, Uticaj čoveka na okolinu“ i ,, Šume u funkciji zaštite“, OŠ ,, Jožef Atila“ 8d

– U ogranizaciji čitave manifestacije i dobre atmosfere učestvovale su učenice 8d, Kristina Madacki, Dunja Begović, Tatjana Popović i Milica Vojnović

– Stefan Janković i Vladan Jovičić ,, Vode na Zemlji, zagađenje i zaštita“, OŠ ,,Jožef Atila“, 7a

_Ema Begović, Anđela Vujinović, Vanja Konjević Nikola Rakočević“Zagađenje i zaštita vazduha“ OŠ „ Miloš Crnjanski“

Posle prezentacijaodržana je predstava pod nazivom „Okolinko“ u organizaciji ekološke sekcije  a učestvovali su učenici petog i šestog razreda.

Uz dobro raspoloženje , lepo druženje i razmenu iskustava ukazali smo na neophodnost očuvanja sredine u kojoj živimo kao i čitave planete.

Medijska sekcija