OŠ "Jozef Atila" | ПОСЕТА ЧЕНЕЈСКОМ САЛАШУ
singular,single,single-post,postid-9817,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

ПОСЕТА ЧЕНЕЈСКОМ САЛАШУ

Дана 15.04.2016. ученици 3.ф разреда са разредним старешином Бернардом Радосављевић боравили су на Ченејском салашу као гости школе „др Милан Петровић“ на њиховом огледном имању.

Посета је изведена у сарадњи са родитељем Јованом Марковићем који је организовао целодневни боравак и дружење.

Ученици су организованим превозом у 10 часова и 40 минута стигли на салаш и провели радни део посете у три радионице, а то су:

-сађење поврћа

– пресађивање цвећа

– брање и паковање буковача

Ротацијом ученици су учествовали у све три радионице.

У сарадњи са инструкторима и штићеницима школе, који су обучени за рад у баштованству деца су се дружила и много научила. Следила је потом игра фудбал и одбојка, затим пауза за ручак. После ручка, део ученика је учествовао у креативној ликовној радионици, радећи декупаж на дрвеним послужавницима, а друга група је наставила игру по избору (билијар, фудбал, елементарне игре). Ученици су стигли у Нови Сад око 18 часова, а на поклон су добили саднице поврћа и цвећа, као и лековито биље за учионицу. Циљ посете је остварен на велико задовољство организатора и ученика.

image001 image002 image003 image004 image005 image006 image007 image008 image009 image010 image011 image012 image013