Predavanje – prevencija narkomanije - József Attila Általános Iskola
post-template-default,single,single-post,postid-521,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Predavanje – prevencija narkomanije

Projekat prevencije zavisnosti od psihoaktivnih supstanci (PAS) je realizovan u vidu tematskih sastanaka u osnovnim i srednjim školama na teritoriji Novog Sada, pod pokroviteljstvom Gradske uprave za zdravstvo. Da bi se na adekvatan način radilo na prevenciji narkomanije potrebno je edukovati roditelje i nastavnike na planu postojanja rizičnog ponašanja kod adolescenata, na prepoznavanju psihoaktivnih supstanci i znakova intoksikacije PAS kao i kako na adekvatan način rešiti problem zavisnosti i gde potražiti stručnu pomoć.

Projekat je realizovao stručni tim, koji je formiran u okviru Crvenog krsta Novog Sada:

Ostoja Jovišević, zamenik načelnika Odeljenja kriminalističke policije PU Novi Sad (omogućen uvid u izgled PAS i osnovnim informacijama o našem zakonodavnom sistemu)

Lekar klinike za psihijatriju Novi Sad (koji sa medicinskog aspekta priča o PAS i kako prepoznati intoksicirano dete PAS i kome se obratiti za stručnu pomoć).

Psiholog, psihoterapeut Institut za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine (informacije roditeljima o adolescentnom periodu i rizičnom ponašanju kojem su deca sklona u tom uzrastu).

Predavanja traje oko 60 minuta i ostavljena je mogućnost za diskusiju 30 minuta.

Predavanje se zakazuje za utorak 28.10.2014 u 18:00h, u zbornici OŠ ,,Jožef Atila” ul. Šarplaninska br. 28  Novi Sad.

S poštovanjem.

Dragan Utržan – direktor OŠ “Jožef Atila”

Emil Redžepović – Direktor Agencije SA911