OŠ "Jozef Atila" | Učenici trećeg razreda u poseti muzeju Pavla Beljanskog
singular,single,single-post,postid-69437,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Učenici trećeg razreda u poseti muzeju Pavla Beljanskog

IMG_20180921_111559

Učenici trećeg razreda u poseti muzeju Pavla Beljanskog

21.septembra 2018. učiteljica Nataša Šarković organizovala je posetu muzeju Pavla Beljanskog za svoje učenike . U divnom ambijentu muzeja i stručno vođstvo kustosa njeni  učenici su se upoznali sa životom i radom P.Beljanskog i njegovom misijom sakupljanja slikarskih dela velikih umetnika 20.v.-N.Petrovića,S.Sumanovića,P.Konjovića .Đaci su bili oduševljeni šarenilom boja,motivima i tehnikama .Ova poseta  je bila ujedno i prilika da učenici  saznaju i vide neke detalje iz života i rada naše multimedijalne umetnice M.Pavlovic-Barili.Njeni  kostimi za Voug bili su inspiracije za stvaranje likovnih dela na sličnu temu.Tako su kroz spoj istorije,tradicije,likovne umetnosti i kulture učenici uživali u muzejskoj postavci gradskog muzeja.

Divan dan je upotpunilo druženje sa pčelarima u centru grada, od kojih su učenici zatražili i dobili odgovore na pitanja  “Odakle med u kosnici?Sta je polen i kako ga koristimo?Zašto je u nekim krajevima zabranjeno prskanje komaraca u proleće?

Na taj način  su radoznali đaci ponešto saznali , degustirali i poneli kući u teglici od najzdravije hrane na planeti

Divan,vanučionički čas uživanje i radovanje učenika dočaraće vam njihove zajedničke fotografije.

IMG_20180921_114758 IMG_20180921_110809 IMG_20180921_113821