Uspeh naših učenika na matematičkom takmičenju ,,Misliša” - József Attila Általános Iskola
post-template-default,single,single-post,postid-99605,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Uspeh naših učenika na matematičkom takmičenju ,,Misliša”

Na matematičkom takmičenju ,,Misliša” koje svake godine organizuje Matematičko društvo Arhimedes,učestvovalo je 21 učenika sedmog razreda.

U odnosu na broj učesnika veoma smo uspešni, čak pet puta bolji od proseka.

Osvojene su dve nagrade:

Danica Bošnjak sa 100 bodova prvu nagradu

Sara Rađenović sa  95 bodova drugu nagradu

U finale prolazi Danica Bošnjak ,jer prema propozicijama ovog takmičenja u finale prolaze samo takmičari sa 100  bodova.

Ove godine među sedmacima na državnom nivou osvojeno je 9 prvih i 14 drugih nagrada.Tako da u ukupnom skoru ,na državnom nivou, Danica Bošnjak deli prvo mesto a Sara 10.mesto što je izuzetan rezultat.

Čestitamo našim  matematičarima koji su se oprobali i na ovom takmičenju na izuzetnom uspehu i želimo im puno sreće i na narednim matematičkim takmičenjima!