Uskoro EUGreen Week kod nas - József Attila Általános Iskola
post-template-default,single,single-post,postid-101015,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Uskoro EUGreen Week kod nas

Позивате се на међународну еколошку манифестацију#EUGreenWeek2019– званичан партнерски догађај који се у Србији, у Новом Саду организује по други пут. Ове године наш слоган јеCLEAN AND GREEN NOVI SAD” .

#EUGreenWeek2019јенајзначајнија годишња манифестација у еколошком календару Европске уније – Директората за животну средину Европске уније.

Организатори манифестације су Савет месне заједнице „Салајка“ и  удружење „Милева Марић Ајнштајн“ у сарадњи са основним школама „Вук Караџић“, „Јожеф Атила“ и „Доситеј Обрадовић“ сви из Новог Сада. Учесници су и вртићи „Бамби“, „Детелина са 4 листа“ и „Дунавски цвет“ ПУ „Радосно детињство“ као и техничка школа „Павле Савић“.

Препознавши актуелност у одабиру учесника – деце и тема, организатор #EUGreenWeek за целу  Европску унију – Директорат за заштиту животне средине, нас је обавестио да је манифестација коју организујемо изабрана да буде представљена на званичном сајту #EUGreenWeek (https://www.eugreenweek.eu/), у оквиру електронске ревије.greenweek019mediji

Циљ манифестације јесте подизање нивоа свести код деце различитог узраста од предшколског преко основношколског узраста до средњошколаца, као и шире јавности о значају очувања животне средине кроз интерактивне радионице на тему управљања водом, отпадом, рециклажом и њиховим утицајем на климатске промене и квалитет живота у опште.

Програм манифестације се састоји из:

• Дана 13.05.2019. године (понедељак) са почетком у 13.00. свечано отварање манифестације 2. #EUGREENWEEK2019– CLEAN AND GREEN NOVI SAD”и у наставку радионице за предшколце, основношколце и ученике средње техничке школе, које ће се одвијати у О.Ш. „Вук Караџић“ (Радоја Домановића 24 на Салајки);
  • Дана 15.05.2019. године (среда) са почетком у 12.30.  – – радионице за предшколце и основношколце која ће се одвијати у О.Ш. „Доситеј Обрадовић“
  • Дана 17.05.2019. године (петак) са почетком у 13.00. – “  радионице за предшколце и основношколце које ће се одвијати у О.Ш. „Јожеф Атила“ (Шарпланинска 28 на Телепу);