Dodela diploma „ Nikola Mirkov“ - József Attila Általános Iskola
post-template-default,single,single-post,postid-354,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Dodela diploma „ Nikola Mirkov“

Učenici III c i njihova učiteljica Gabriela Radojčić svojim učešćem u programu promocije vodoprivrede „ Vode Vojvodine“ u školskoj 2012/2013 godine, istakli su se kao veoma uspešni u kategoriji aktivnosti na času, a učiteljica Danijela Jekić Đorđević u kategoriji inicijativnosti.

Povodom toga, uručena im je diploma „Nikola Mirkov“ na svečanom proglašenju najuspešnijih učesnika u programu promocije, koja je održana 03. VI 2013.god., u svečanoj sali muzeja voda „Nikola Mirkov“ u Sremskoj Kamenici.

Nakon svečanosti, učenici su obišli spomen sobu Nikole Mirkova i muzej, gde su saznali nešto više o idejnom tvorcu hidrosistema Dunav – Tisa – Dunav.
Ova dešavanja odvijala su se u dvorcu Marcibanja – Karačonji koji je 1991.godine kategorisan kao kulturno – istorijska celina od velikog značaja.
Nisu mogli otići iz Sremske Kamenice, a da ne obiđu spomenik Čika Jove Zmaja.