Interaktivna radionica na temu” Kuće u prošlosti” - József Attila Általános Iskola
49035
post-template-default,single,single-post,postid-49035,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Interaktivna radionica na temu” Kuće u prošlosti”

Interaktivna radionica na temu” Kuće u prošlosti”

U periodu od od 14.3.-20.3.2018.godine,na inicijativu učiteljice Nataše Šarković  u našoj školi je gostovao edukator  udruženja ” Dva pera-centar za obrazovanje, izdavaštvo i lektorisanje” iz Novog Sad.

Radionica koju je edukator  realizovao sa našim učenicima imala je za  cilj, upoznavanje učenika, proširivanje znanja o načinima stanovanja ljudi u prošlosti, i najvažnijim karakteristikama vezanim za život ljudi u određenoj etapi ljudskog i civilizacijskog razvoja i izrada praktičnih radova na temu” Kuća iz mojih snova”.U aktivnosti  je uključeno 300 mališana 1. i 2. razreda.

Tokom rada  kroz izvrsnu edukativnu priču, uz mnoštvo ilustracija i reprodukcija slika učenici su na veoma zanimljiv način prošli istorijski put razvitka čoveka u načinima njegovog stanovanja i objektima koje je koristio do današnjih dana. Naši đaci su uz korišćenje već postojećih znanja, sa ogromnim interesovanjem za sticanje novih,uz puno motivacije, primera, osmeha i zadovoljstva ispratili Put od “pećine do vile”. U tim kreativnim trenucima nastala su prava mala likovna remek dela, divne kućice iz snova naših mališana, koje su učenici sami izradili i ukrasili.

Radionica je ispunila sve vaspitno- obrazovne zadatke .

Zahvaljujemo se edukatoru na divnom druženju sa đacima i učiteljima naše škole.

IMG-270836a0d72f4dd4adb2a7a98c0b8b15-V  IMG-17a6399765c363cb1766fdc83632dbf7-V

Profesor razredne nastave Nataša Šarković