Lélektől lélekig Nemzetközi Irodalmi Gyermekfesztivál (Siklós,2018) - József Attila Általános Iskola
48765
post-template-default,single,single-post,postid-48765,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Lélektől lélekig Nemzetközi Irodalmi Gyermekfesztivál (Siklós,2018)

Učešće naših učenika i nastavnika na međunarodnom dečijem festivalu poezije u Mađarskoj

Lélektől lélekig Nemzetközi Irodalmi Gyermekfesztivál (Siklós,2018)

2018.március 23-án és 24-én lehetőségünk volt részt venni a Lélektől lélekig Nemzetközi Irodalmi Gyermekfesztiválon Siklóson. E színvonalas szavalóversenyen magyarországi, erdélyi, kárpátaljai, felvidéki diákok versenyeztek. Iskolánk tanulói képviselték Vajdaságot. Kocsi Zoltán Márk hatodikos, Pece Anderla Lajos hetedikes tanuló és Ladišić Nóra, iskolánk volt tanulója, aki jelenleg a Bogdan Šuput Művészeti Középiskola tanulója.

E nagyszabású rendezvényen iskolánk tanulói már sokszor szerepeltek a korábbi években, ám anyagi okok miatt sajnos néhány éven keresztül nem tudták megszervezni a versenyt Siklóson. Most, 2018-ban mindannyiunk nagy örömére újra életre kelhetett, és mi jelen lehettünk a siklósi Batthyány Kázmér Általános Iskola által megszervezett szavalóversenyen.Köszönettel tartozunk  Kemm Márta, iskolánk nyugalmazott magyartanárnőjének,hogy lehetővé tette a rendezvény szervezőivel való kapcsolat felevenítését.

Diákjaink szép eredményeket értek el. Pece Anderla Lajos és Ladišić Nóra bronz fokozattal tértek haza, Kocsi Zoltán Márk pedig ezüst minősítéssel. Büszkék vagyunk rájuk!

A szép eredmények mellett élményekkel gazdagodtak és új barátokat szereztek. Siklós nevezetességeit is bejártuk, a híres bortermő vidéket, Harkányt és Villányt. A nevezetes siklósi várat is megtekinthettük, ahol A Tenkes kapitánya című filmet forgatták.

A kis csapat tagjaként Siklósra utazott Petrovics Anna pszilógus is, aki iskolánk igazgatóságát képviselve  szorgalmazta a testvériskolai kapcsolat kialakítását a siklósi Batthyány Kázmér Általános Iskolával.E kezdeményezés mindannyiunk örömére  pozitív viszhangra talált. Ebből adódóan reméljük, hogy ez a szép hagyomány tovább folytatódik, valamint, hogy iskolánk a siklósi Batthyány Kázmér Általános Iskolával továbbra is együttműködik. A közeljövőben azon leszünk, hogy magyarországi barátainkat, kollégáinkat vendégül lássuk itthon, Újvidéken.

29633151_10155396999045754_924197306_o 29513541_10155396999205754_1318883017_o

Az alábbi link által olvashatnak  diákjaink és a tanáraink részvételéről  a siklósi Nemzetközi Irodalmi Gyermekfestiválon 2010-ben

https://www.magyarszo.rs/hu/2010_04_02/kozelet_riport/21943/L%C3%A9lekt%C5%91l-l%C3%A9lekig-gyermekfesztiv%C3%A1l.htm

Glavinić Vékás Éva magyartanárnő