Prikupljanje starog papira - József Attila Általános Iskola
post-template-default,single,single-post,postid-378,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Prikupljanje starog papira

AKCIJA SAKUPLJANJA OTPADNOG PAPIRA

U petak 08.11.2013. godine u našoj školi je organizovana akcija sakupljanja otpadnog papira – hartije.

U akciji su učestvovali učenici svih razreda, nastavnici i roditelji.

Sakupljeno je 1800 kg stare hartije. Preradom ovog papira sačuvali smo 30 stabala drveta, uštedeli 7560 kW energije i 57600 l vode.

Među učenicima je vladao takmičarski duh, svi su sa oduševljenjem donosili i jedva čekali da se izmeri količina prikupljenog papira.

Nakon završene akcije bili smo upoznati sa prikupljenom količinom papira. Najviše otpadne hartije prikupili su :

* odeljenje 5a – 283,2 kg papira, i sačuvali pet stabala drveta

* odeljenje 2d -157 kg papira,

* odeljenje 6g – 147,5 kg.

Učenici su dobili diplome, sveske i hemijske olovke kao nagradu. Akciju su organizovale nastavnice Daliborka Bogićević i Dragana Velček, kojima se iskreno zahvaljujemo.

Na taj način smo doprineli da živimo u čistijoj i zdravijoj sredini.

Medijska sekcija

OŠ ”Jožef Atila” Novi Sad